Jak dbać o swoje drukarki fiskalne?

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

Drukarka do paragonów fiskalnych to z pozoru proste, a na pewno mało interesujące nas, urządzenie, które jednak jest nieodłącznym elementem zdecydowanej większości firm. Po zmianie przepisów fiskalnych więcej przedsiębiorców zostało zmuszonych do instalowania urządzeń fiskalnych, a w przypadku firm obsługujących wielu klientów dobrze jest mieć osobną drukarkę do paragonów i faktur zamiast korzystać z tej wbudowanej do kasy. Posiadając drukarkę należy o nią odpowiednio dbać, aby maksymalnie wydłużyć jej żywotność i zapewnić sobie tym samym bezawaryjne działanie przez wiele lat. Jak dbać o swoje urządzenia i co trzeba o nich wiedzieć?Aby ułatwić sobie zadanie zadbania o urządzenie pierwsze kroki wykonujemy tak naprawdę już wtedy, gdy drukarki fiskalne kupujemy. Wiele osób próbuje oszczędzać na tych urządzeniach co zdecydowanie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. W przypadku drukarek cena idzie niestety w parze z jakością. Tanie i niemarkowe urządzenia wykonywane są z niskiej jakości podzespołów. W efekcie dość szybko może się okazać, że pieniądze zaoszczędzone na zakupie drukarki zostaną wydane na późniejsze naprawy, a koszty znacznie przekroczą te pozorne oszczędności. Pamiętajmy więc o tym, aby wybierać urządzenia z wyższej półki, które będą nam służyć przez lata.

Druga sprawa to serwisowanie. Kiedy nasze drukarki fiskalne są na gwarancji to serwisant powinien do nas przyjechać za darmo i dokładnie przyjrzeć się drukarce. Konserwację warto jednak robić regularnie nawet już po okresie gwarancyjnym. Czystość i odpowiednie nasmarowanie wszelkich ruchomych elementów w drukarce to podstawa wieloletniej i bezawaryjnej pracy.

Dobrze jest wybierać także wysokiej klasy materiały eksploatacyjne. Drukarki Fiskalne to urządzenia dość delikatne, gdyż dużo drobnych elementów umieszczonych jest w malutkiej obudowie. Im bardziej zadbamy o kupno porządnych materiałów eksploatacyjnych tym urządzenie to będzie nam dłużej i sprawniej działało. Także na częściach nie wolno oszczędzać, jeśli oczywiście jest już konieczność wymiany jakiegoś elementu.